Poznaj skuteczne zabiegi na cellulit i pozbądź się go przed latem!

Cellulit to uporczywy problem, który dotyka zdecydowaną większość kobiet. Niestety niewiele pań może poszczycić się idealnie gładką skórą na udach i pośladkach. Wbrew pozorom cellulit powstaje również u osób bardzo szczupłych i nie jest domeną wyłącznie ludzi otyłych. Nieestetyczna skórka pomarańczowa jest niezwykle trudna do zwalczenia, o czym na pewno przekonała się już niejedna z nas. Nawet jeśli udało się nam go pozbyć to często wracał. Niektóre z nas zapewne się już poddały, bo walka z cellulitem to niejednokrotnie błędne koło. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby walki z tym uporczywym problemem. Przełomem w terapii cellulitu okazały się ultradźwięki, które niedawno miały swoją premierę w Polsce. Dowiedz się, jak skutecznie pozbyć się “pomarańczowej skórki”, aby móc cieszyć się gładką i jędrną skórą. Zabiegi na cellulit z wykorzystaniem ultradźwięków, wydają się w tym przypadku najbardziej pomocne.


Cellulit – jak powstaje i jak go unikać?

Przyczyn powstawania cellulitu może być wiele. Warto jednak uświadomić sobie, co miało na to wpływ w naszym przypadku. Taka informacja może okazać się cenna, jeśli chodzi o wybór sposobu walki z tym nieestetycznym problemem.

  1. Zaburzenia hormonalne. Powstawanie cellulitu łączy się ściśle ze wzrostem hormonu żeńskiego – estrogenu. Niestety w życiu kobiety bardzo często zdarzają się takie okresy. Estrogenu przybywa nam kiedy: dojrzewamy, jesteśmy w ciąży i karmimy piersią, podczas przyjmowania doustnej antykoncepcji, a także w okresie menopauzy.
  2. Zła dieta. Problem polega głównie na fakcie, że w dzisiejszej dobie odżywiamy się głównie żywnością przetworzoną, która nie ma dobrego wpływu nie tylko na nasz wygląd, lecz także i zdrowie. Najlepiej odżywiać się produktami organicznymi, jednak gdy jest to w pełni niemożliwe, postarajmy się chociaż zrezygnować z tłuszczów zwierzęcych, cukru i mąki pszennej.
  3. Brak ruchu. Niestety, ruch jest konieczny, jeśli chcemy zachować piękny wygląd i dobre zdrowie. Prowadzenie siedzącego tryby życia powoduje zaburzenia krążenia i odkładanie się zbędnego tłuszczu w komórkach. Ważne, aby uprawiać ćwiczenia na cellulit, czyli wszelkie aktywności, które wprawiają w ruch nasze uda i pośladki,

Zabiegi na cellulit, czyli co zrobić, kiedy wszystkie sposoby zawodzą?

Jednym z najnowszych i jednocześnie najbardziej skutecznych sposobów na cellulit jest zabieg ultradźwiękami (HIFU) – Scizer®, który niedawno miał swoją polską premierę w Klinice Bieńkowscy Esteticmed.pl. Scizer® został opracowany dzięki najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu urządzenie jest wyposażone w precyzyjny skaner oraz najgłębiej działającą głowicę ze wszystkich systemów HIFU na całym świecie. Zabieg ma za zadanie redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie skóry i likwidację cellulitu. Niewątpliwą zaletą tej terapii jest fakt, że zabieg wykonuje się jednorazowo. Efekty są natomiast długotrwałe. Zabieg nie jest bolesny i nie wymaga od nas okresu rekonwalescencji. Pocieszające jest także to, że terapii mogą poddać się osoby nawet z IV stopniem cellulitu. Niezależnie od tego, czy posiadasz cellulit wodny, tłuszczowy czy włóknisty, dzięki Scizer® pozbędziesz się tego problemu. Więcej o zabiegu na stronie:

http://www.esteticmed.pl/zabiegi/itemlist/category/157-scizer